A1 Basket

Ηχητικα

Ακαδημιες

Δεν άντεξε ο Αρκαδικός

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Ηράκλειο από την ομώνυμη ομάδα με 65-59. Δείτε όλα τα αποτελέσματα της υπόλοιπης Α2

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Ηράκλειο από την ομώνυμη ομάδα με 65-59. Το συγκρότημα του Γιάννη Διαμαντάκου άφησε πολλές υποσχέσεις για το μέλλον

1ο δεκάλεπτο

Ο Αρκαδικός μπήκε πολύ διαβασμένος στο παιχνίδι και σε καμία περίπτωση δεν άφησε τους γηπεδούχους να πιάσουν το ρυθμό που θα ήθελαν .  Με καλό περιφερειακό σουτ πήρε διαφορά έως και 5 πόντους 9-14 με τους γηπεδούχους να είναι αναγκασμένοι να κυνηγούν το σκορ .  Το δεκάλεπτο έκλεισε  με την ομάδα μας να προηγείται 13-16

2o δεκάλεπτο

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό και τον Αρκαδικό να χρεώνεται νωρίς νωρίς με 5 ομαδικά φάουλ . Το συνεχές rotation του coach Γιάννη Διαμαντάκου , οι καταπληκτικές άμυνες των παικτών σε συνδυασμό με το καλό σουτ και το πάθος όχι μόνο δεν επέτρεψαν στο Ηράκλειο να πλησιάσει το σκορ αλλά έφτασαν τη διαφορά στο +12 με το ημίχρονο να τελειώνει 30-42 .

3ο Δεκάλεπτο

Όπως ήταν αναμενόμενο το Ηράκλειο θα έκανε την αντεπίθεση του και με ένα επιμέρους σερί 11-2μείωσε σε 41-44 . Το παιχνίδι έγινε πολύ σκληρό με τον Αρκαδικό να μην μπορεί να αντιδράσει και τους γηπεδούχους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο 3:30 47-46. Το τέλος του δεκαλέπτου  βρήκε την ομάδα μας πίσω στο σκορ με 55-52

4ο Δεκάλεπτο

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πολύ σκληρό και για τις δύο ομάδες κάνοντας παράλληλα αρκετά λάθη και το σκορ να παραμένει σε μονοψήφια νούμερα έως το 3:00 4-4 . Η κούραση οδήγησε σε λάθος επιλογές και το τελικό σκορ 65-59