Ακαδημιες

Εδειξε τα δόντια της η ΑΕΚ Τρίπολης

Ντεμπουτο με 6αρα έκανε η ΑΕΚ Τρίπολης, διαβάστε πως εξελίχθηκε το παιχνίδι, τους σκόρερ και τις συνθέσεις των ομάδων.

Η ομάδα  του Δημήτρη Μεϊδάνη μπήκε στο γήπεδο ξέροντας τι θέλει να πετύχει και παράγοντας καλό και επιθετικό ποδόσφαιρο δεν άφησε πολλα περιθώρια στον Ολυμπιακό Λεωνιδίου να φανεί στο γήπεδο.

Το σκορ άνοιξε νωρίς με γκολ του Παρασκευοπουλου στο 24΄, ενώ ο Μπέλτσος στο 33΄διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Η αποστολή για την ομάδα της Τρίπολης έγινε πιο εύκολη καθώς στο 38΄ ο Σπυρόπουλος άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες .

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε με τον ίδιο καλό ρυθμό και είδε τον Γιάννη Λαγό να κάνει το 3-0 στο 61ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα ο Ανδριανός έκανε το 4-0, εκεί πήρε την σκυτάλη ο Μπίλης που με δύο προσωπικά  τέρματα έκλεισε τον χορό των γκολ για την ΑΕΚ κάνοντας στο 63΄και 68΄  το 6-0.  Η ομάδα του Λεωνιδίου πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Πούτσελα στο 72΄που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.